Vücut Tipine Göre Giyim Şekli Nasıl Olmalı?

 Vücut Tipine Göre Giyim Şekli Nasıl Olmalıdır?

  Kadın ve erkek gözetmeksizin herkes vücut tipine göre giyinmek ister.Ancak bu düşünüldüğü kadar kolay yapılabilen bir şey değildir.Bir çok vücut tipi vardır.Bu vücut tiplerine göre giyinmek bu yazıyı okuduktan sonra sizin için daha kolay olacaktır.Bu yazı ile birlikte hem kendinize göre hem de ideal giyinme tarzını öğrenin.

  Dışarıdan şık duran bir kıyafet bile  giydiğimiz zaman bazen kötü durabilir.Kıyafetin güzel olmamasının sebebi kendi vücut tipine göre olmamasıdır.Eğer güzel görünmek istiyorsanız öncelikli işiniz vücut tipinizi belirlemek olmalıdır.Kadın veya erkek herkesin fiziksel özellikleri farklıdır.

  Vücudunuz kum saati şeklinde,armut şeklinde,dikdörtgen şeklinde veya ters üçgen şeklinde olabilir.Size bugün bu vücut tiplerinin giyim şekli nasıl olmalıdır bunu göstereceğiz.

  Armut Şeklinde Vücudunuz Varsa;

 Bu vücut tipinde üst gövde daha küçük ancak alt gövde geniştir.İnce uzun boyun,küçük göğüsler,ince kaburga,düzgün bele sahiptir.Bu tipe sahip bir vücudunuz varsa odak noktanız üst gövde olmalıdır.Bunun için de desenli bluzlar,balıkçı yaka tişörtler size en uygun olanıdır.Çan kalıbı veya A kesim etek giymek de yine bu vücut tipine uygun giyim tarzıdır.Odak noktanızı üst gövde seçmek için aksesuarlar vazgeçilmez bir parçadır.Büyük kolye,küpe seçimi sizin yararınıza olacaktır.

  Ters Üçgen Şeklinde Vücudunuz Varsa;

Bu vücut tipinde bacaklar uzun,omuzlar geniş,bel normal ve ince kalça özellikleri bulunmaktadır.Bacaklar ve göğüsler odak noktanız olmalı.Kalçaya doğru bollaşan gömlek ve gömlek bu vücut tipine en uygun giyim tarzıdır.Bacaklar ince ve uzun olduğu için genişleyen etek ve pantolonlar giymelisiniz.

  Dikdörtgen Şeklinde Vücudunuz Varsa;

 Hem üst beden hemde alt beden eşit orandadır.Bacaklar ince,alt gövde düzdür.Bu vücut tipinde bacaklar odak noktası olmalıdır.Belinde korse detayı olan kıyafetler giymek belinizi ortaya çıkaracaktır.Ayrıca kısa etek giyip üzerine giydiğiniz uzun ceket bacaklarınızı öne çıkaracaktır.V yakalı tişörtler boynunuzu daha ince gösterip hoş gözükmesini sağlayacaktır.Uzun etek giymek istiyorsanız uzun gömlekler tercihiniz olmalıdır.

  Kum Saati Şeklinde Vücudunuz Varsa;

 Belirgin bel,küçük kemik,kavisli kalça ve düzgün bacaklarla karakterize olmuş bir vücut tipidir.Bu tipte ise bel bölgesini ortaya çıkarmak tek amacımız olacaktır.Bel kısmında büzgü detayı olan gömlek,tişört,bluz vb. ile belinizi ortaya çıkarmalısınız.Üst gövde için dar kıyafetler tercih etmemekte fayda vardır.Ayrıca bel bölgenizi göstermek için kemer de kullanabilirsiniz.Etek tercihiz diz altı olmalıdır.Pantolon tercihiniz ise cigarette pantolonlar olmalıdır.

    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir