VMware Workstation Sanallaştırma 15.5 İndir

VMware Workstation Nedir Ne için Kullanılır?​

   

Yazılım ile çalışanlar, Etik Hacker lar, Sistem Mühendislerinin işlerini kolaylaştırmak için bulunmaz bir araç olan, Sanallaştırma benimde uzun zamandır kullandığım bir sistem.

  Sanallaştırma işinde en önde gelen ve yıllardır benim kullandığım en iyi program VMware Workstation uygulamasıdır. Uygulamayı ilk olarak yazdığım programları denemek için PC me kurduğum sanal işletim sistemlerinde denemek için kullandım. Daha sonraları, Windows Server sistemlerini test etmek, domain  server – client sistemlerini kullanarak kendimi bu alanda geliştirdim.

  Büyük sistemleri yönetenler ve on binlerce kullanıcısı olan online sistem kullanan firmalar sürekli hizmet etmek ve kesintisiz olmak zorundadırlar. Bu nedenle, sistemin kesintiye uğraması yada çökmesi bir felaketle sonuçlanabilir. Böyle durumlarda sistemin çöktüğü bir durumda, sunucu olarak nitelendirdiğimiz sistemlerin çökmeler sonrasında tekrar kurulması ve ayağa kaldırılması tahmin ettiğinizden uzun sürebilir. Böyle durumları kolay atlatmak için, kurduğumuz sistemler aktif sistemler değil, sanal sunucu sistemleridir.

   Sanal sistemlerin ayağa kaldırılması, VMware gibi programlarda  bir kaç dakikanızı alır. Bir sistem çökerse diğer sisteme kolayca geçebilirsiniz. Yani anlayacağınız üzere sanal sistem kullanımı programcı, sistem uzmanı, mobil programlama uzmanları için velinimet diyebiliriz.

    Sistemi kullanan ve işin ehli olanlar için yeni programın özelliklerini kısaca özetleyelim;

  Tek Bir Bilgisayarda Birden Fazla İşletim Sistemi Çalıştırma

   VMware Workstation Pro, aynı Windows veya Linux bilgisayarda aynı anda birden fazla işletim sistemi çalıştırmanıza izin verir. Kod geliştirme, çözüm mimarisi, uygulama testi, ürün tanıtımları ve daha pek çok alanda kullanım için yapılandırılabilir sanal ağ ve ağ durumu simülasyonuyla eksiksiz gerçek Linux ve Windows VM’ leri ve diğer masaüstü, sunucu ve tablet ortamları oluşturun.

  VMware vSphere’e Bağlanma

   Hem sanal makineleri (VM’ ler) hem de fiziksel ana makineleri başlatmak, kontrol etmek ve yönetmek için vSphere, ESXi veya diğer İş İstasyonu sunucularına güvenli bir şekilde bağlanın . Ortak bir VMware hipervizörü üretkenliği en üst düzeye çıkarır ve VM’lerin yerel PC’nize / bilgisayarınızdan kolayca aktarılmasını sağlar.

   Herhangi Bir Platform İçin Geliştirme ve Test Etme

    Workstation Pro, yüzlerce işletim sistemini destekler ve Docker ve Kubernetes gibi bulut ve konteyner teknolojileriyle çalışır.

   Güvenli ve Yalıtımlı Ortamlar

    Farklı gizlilik ayarları, araçlar ve ağ yapılandırmalarıyla güvenli bir ikinci masaüstü çalıştırın veya işletim sistemi güvenlik açıklarını araştırmak için adli araçlar kullanın. İş İstasyonu, endüstrideki en güvenli hipervizörlerden birini sağlar ve BT güvenlik uzmanları için güçlü özellikler sunar.

   VMware İndirme Linkleri

VMWare Workstation Windows sürümü İndir

VMware Workstation Linux Sürümü İndir

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir