Telegram Mesenger İndir

Telegram Mesenger İndir

   Son dönemin en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biridir Telegram.Her geçen gün kullanıcı sayısı gözle görünebilir düzeyde çoğalmaktadır.Hem telefonlarınıza hemde bilgisayarınıza indirilebilen bir uygulamadır.Önceki yazılarımızda masaüstü için kullanılan Telegram Desktop bulunmaktadır.Bugün ise mobil cihazlara ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz sürümünden bahsedecek ve indirme linklerini aşağıya ekleyeceğiz.

    Telegram, Pavel Durov  tarafından oluşturulan çoklu program desteği olan mesajlaşma,sesli ve görüntülü konuşma uygulamasıdır.500 milyondan fazla indirilmeye sahiptir.İçerisinde bir çok özellik bulundurmaktadır.Bu özellikler şu şekildedir;

  • Arkadaşlarınız,sevgiliniz veya ailenizden herhangi biri ile mesajlaşmalarınızı Telegram dahil kimsenin görmesine izin vermemektedir.Mesajlarınıza sadece siz erişebilirsiniz.Yani gizli sohbet özelliği bulunmaktadır.
  • Dilediğiniz kişi ile görüntülü veya sesli görüşebilme imkanı sunar.
  • Diğer mesajlaşma uygulamalarına göre daha hızlıdır.
  • Elinizde bulunan tüm cihazlarda mesajlarınıza aynı anda erişebilirsiniz.Telefonda başladığınız mesajınıza tabletinizde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.Çünkü Telegram mesajlarınızı tüm cihazlarda eşitlemektedir.
  • Göndermek istediğiniz video,belge,fotoğraf boyutu ne kadar olursa olsun Telegram ile anında iletebilirsiniz.Ayrıca mesajınızı en az bağlantıda bile iletmenize yardımcı olmaktadır.
  • Bulut özelliği sayesinde arkadaşlarınız ile yaptığınız sohbetler güvenli bir şekilde depolanmaktadır.Ayrıca sohbet geçmişiniz cihazınızda disk alanı gerektirmemektedir.
  • Kullanımı oldukça kolay olan Telegram ayrıca mesajlarınızı güvende tutmak amacıyla bir çok şifreleme yöntemini bir arada bulundurmaktadır.
  • Sadece mesajlaşmak için değil arkadaşlarınız ile eğlenmek amacı ile de bir çok GIF veya çıkartma bulunmaktadır.
  • İçerisinde reklam bulunmamaktadır.Ayrıca tamamen ücretsizdir.

 Son olarak Telegram uygulamasını aşağıda bulunan linklerden indirdikten sonra telefon numaranız ile kayıt yapmanız gerekmektedir.Ancak telefon numaranızı vermeden de arkadaşlarınız ile görüşmeniz de mümkündür.

Telegram İndirme Linkleri

Android için Telegram İndirme Linki

İos için Telegram İndirme Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir