Silinen Veriyi Kurtarma Uygulaması:Disk Digger İndir

  • Disk Digger İndir

      Bilgisayarınızdan yanlışlıkla sildiğiniz bir belge,fotoğraf vb. geri yüklemek istiyorsunuz ama nasıl yükleyeceğinizi bilmiyorsanız Disk Digger imdadınıza yetişiyor.

 

        Sabit diskinizden.usb sürücünüzden silinen,kaybolan dosyayı geri bulan veya silen bir uygulamadır.Diskinizde gizlenen uygulamayı bulur ve siz isterseniz onu siler.Yani bir çeşit kazı yapıyor.

      Disk digger,Windows 10,Windows 8,Windows 7,Windows Vista,Windows XP ve Linux’da çalışmaktadır.Usb ile bilgisayara bağladığınız telefonunuzda bulunan dosyalarda bir şey maalesef yapamamaktadır.Android için bir kazı çalışması yapmasını istiyorsanız bu uygulamayı android telefonunuza da yüklemeniz gerekmektedir.

  Uygulamada 2 adet mekanizma bulunmaktadır.Birincisi ” Derin Kazma”dır.Derin kazma işlemi herhangi bir dosyayı kurtarır,kurtarılabilecek dosyayı adına,tarihine göre filtreyebilir ayrıca yine adına vb. gibi durumlara göre sıralayabilir.FAT,NTFS,exFAT dosyalarını geri kullanabilirsiniz.

    İkinci mekanizma olan ”Daha Derin Kazma”nın işlevleri ise daha geniştir.Belirli dosya türlerinin izlerine bakma için tüm diski tarar,desteklenen dosya türleri oldukça fazladır.Örnek olarak JPG,PNG,BMP,Animasyon,ISO,KMY,PST,MOV….(Liste çok uzundur.)Ayrıca bu mekanizma da belli bir konuma göre tarama yeteneği mevcuttur.

    Disk Digger İndirme Linki

Windows için Disk Digger İndirme Linki

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir