Periscope İndir

Periscope İndir 

 

  Periscope, Türkiye de bilinen adı ile Scope Android ve İos cihazlarına ücretsiz indirilebilen canlı video uygulamasıdır. 

   50 milyondan fazla üyesi ile Periscope sık kullanılan uygulamalar arasında yer alır. Bu uygulama ile canlı yayın yapabilir, canlı yayın yapanları izleyebilirsin. Ayrıca canlı yayın yapan arkadaşlarını izlerken onlara kalpler, emojiler de yollayabilir, yorum yapabilirsin. 

  Son dönemin önemli haberlerinin geliştiği yerlerini görebilir,yeni kişiler ile tanışabilir, yeni yerleri keşfedebilirsin. Ayrıca bu anıları da periscope uygulaması ile arkadaşlarınla paylaşabilirsin. 

  Periscope ile dilediğin konu da arama yapabilir, bu aramalar ile ilgili canlı video akışına katılabilirsin. Kaçırdığın canlı yayınlar için üzülmene gerek yok. Çünkü periscope öne çıkan yayınları tekrar oynatma özelliğini sunuyor. Yaptığın canlı videoları Twitter gibi sosyal ağlarda paylaşabilir. Diğer arkadaşlarının da seni izlemesini sağlayabilirsin. 

   Canlı yayın açmak istiyorsun ancak herkesin görmesini istemiyorsan belirli kişilere veya takipçilerine özel yayınlar yaparak gizliliğini koruyabilirsin.

 Periscope uygulamasına Twitter ile de kayıt olabilirsiniz. Twitter ile kayıt olduktan sonra uygulama twitter’dan takip ettiğiniz kişileri periscope hesabı var ise direk takibe alır. Ancak bunu yaparken sizin iznini almaktadır. Size bir pencere açar ve sizin onayınız dahilinde eşitleme yapılır. 

  Uygulamada Watch, Broadcast ve People adlı üç bölüm bulunmaktadır. Bu bölümler de kısaca şu şekilde açıklanabilmektedir:

Watch:Bu bölüm de canlı yayında olan kullanıcıları görebilirsin. 

Broadcast:Bu bölüm ile canlı yayın başlatabilirsiniz. 

People:Bu bölümle ise en çok takip edilen kullanıcıları görebilir, takip etmek istediğiniz kullanıcıları arayabilir,ayrıca kendi profilinizde değişiklikler yapabilirsiniz. 

Periscope İndirme Linkleri 

Android için Periscope İndirme Linki

İos için Periscope İndirme Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir