Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi Nedir? 

     

  Mezoterapi, son dönemlerde oldukça yaygın kullanılan bir uygulamadır.Vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin tek başına veya kombine bir şekilde kullanılarak derinin orta tabakasına enjeksiyon uygulanmasıdır. 

 Genellikle cilt yenileme,bölgesel zayıflama, selülit, saç, leke, yara izi tedavisinde kullanılmaktadır.Enjekte edilen maddeler kişiye özel olmaktadır. 

Mezoterapi, cilt altında bulunan kollajen ve elastin yapıları uyarır.Böylece bölgede ki kan ve lenf dolaşımı harekete geçer. 

Mezoterapi uygulaması hangi durumlarda uygulanır? 

  • Cilt yaşlanması ve sarkma durumlarında, 
  • Leke tedavisi, 
  • Deri çatlakları ve selülit, 
  • Bölgesel zayıflama, 
  • Saç dökülmesi, kellik, 
  • Göz torbaları ve göz altı morlukları, 
  • Deride ki pigment bozukluklarında, 
  • Akut ve kronik ağrı durumlarında, 
  • Yumuşak doku romatizmalarında kullanılmaktadır.

  Mezoterapi uygulaması uygulanacak durumlar yukarıda belirtildiği gibidir.Ancak gebelik gibi bir durum varsa, emziriyorsanız, şeker hastalığınız varsa, herhangi bir kanser hastalığı varsa, kan pıhtılaşma sorununuz varsa, alerji gelişme riski varsa, birden fazla ilaç kullanılan kalp hastalığınız varsa Mezoterapi uygulaması yapılmamaktadır. 

   Mezoterapi uygulaması sistemik etki oluşturmamaktadır.Sadece sorunun bulunduğu bölgeyi tedavi etmektedir. 

  Her uygulamada olduğu gibi Mezoterapi uygulamasında da bir kaç yan etki gözükür.Bunlardan bir kaçı enjeksiyon bölgesinde kızarıklık,morarma,şişme şeklindedir.Ancak yan etkiler 1-2 gün içerisinde geçecektir. 

   Mezoterapi uygulamasına düzenli gidilerse tedaviye cevap 2 ya da  3.seanstan sonra görülmeye başlanır. 

Bazı Mezoterapi şekilleri;Saç Mezoterapisi, yüz Mezoterapisi(mezolifting),iğnesiz Mezoterapi, vücut Mezoterapisi şeklinde devam etmektedir. 

Mezoterapi uygulaması yaptıranların yorumları:

Saç Mezoterapisi yaptıran bir kadın:Ben saç Mezoterapisi yaptırdım. Toplamda 6 seans. Saçlarım çok dökülüyordu başka çarem kalmamıştı.Yaptırdım kurtuldum. 

Yüz Mezoterapisi yaptıran bir kadın:Bitmek bilmeyen sivilcelerim yüzünden artık bıkmıştı.Doktora gittim ve bana roaccutane verdi.Kullanmak istemedim ve internetten bu uygulamayı buldum.Güvenebileceğim Mezoterapi uygulayan bir yere gittim. 6 seans yaptırdım ve 3.seanstan sonra sivilcelerim resmen yok oldu. Toplamda 1.5 aylık bir süreç. Biraz maliyeti yüksek ama bence değer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir