İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yolları Neler?

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yolları Nelerdir?

    Her kadın vücudunda sürekli tüy çıkmasından oldukça rahatsız olmaktadır.Hatta bu tüyler kadınların kabusu haline gelmiştir diyebiliriz.Sürekli ve sık sık çıkmasından dolayı kadınlar tüyleri için genelde jilet ve ağda kullanmaktadır.Ağda ağrılı ve acılı olduğu için pek sevilmeyen ancak uzun bir süre tüy çıkarmadığı için sık kullanılan bir yöntemdir.Jilet ise ağrısız ve acısız olduğu için sık kullanılır.Ancak jiletin uygulandığı bölgelerde bir sonraki çıkan tüy oldukça sert ve hızlı bir şekilde çıkmaktadır.

  Tüylerden kurtulmak için jilet ve ağdanın dışında kullanılan başka yöntemler de bulunmaktadır.Tüy dökücü krem,epilasyon ve doğal yöntemler şeklinde devam etmektedir.Bugün anlatacağımız konu ise başlıktan anlayacağınız üzere istenmeyen tüylerden doğal yollarla nasıl kurtulabileceğimizdir.

  Doğal Yöntemler

Limon Kürü:Tüylerden kurtulmak için sık sık kullanılan kürlerden birisi limon ve tuz karışımıdır.Bu iki malzeme kıl köklerini zayıflatmaktadır.Bu kürü ağda yapıldıktan sonra ağda yapılan bölgeye uygulamalı ve 3-4 saat bekletmelisiniz.Bu kür için 1 adet limonu bir kasenin içine sıkmalı ve 2 çay kaşığı tuzu içine ilave etmelisiniz.Karışımı vücudunuza uyguladıktan sonra yanma,acı gibi şeyler hissettiğinizde ılık su ile hemen yıkamalısınız.

Yumurta Akı:Bu maskeyi uygulamak için kullanılan malzemeler yumurta akı,mısır unu ve şeker şeklindedir.Bu üç malzemeyi tüylerinizin olduğu bölgeye masaj yaparak uygularsanız tüylerinizden kurtulacağınıza eminiz.

Zerdeçal: Genellikle yüzlerde oluşan tüylerden kurtulmak için kullanılan bir yöntemdir.Bu yöntemi uygulamak için zerdeçal ve içine 2 yemek kaşığı süt ekleyin.Bu karışımı macun haline gelene kadar karıştırın.Tüylerinizin olduğu bölgeye uygulayın ve 30 dakika bekleyin.Daha sonra ılık su ile durulayın.

  Zerdeçal süt dışında gül suyu ile kullanıldığı zaman da tüylerden kurtulmaya yaramaktadır.2 çay kaşığı zerdeçal ve bir miktar gül suyunu macun haline gelene kadar karıştırın ve tüylerinizin olduğu bölgeye uygulayın ve 30 dakika sonra ılık su ile durulayın.

Ponza Taşı: Tüylerden kurtulmak için kullanılan diğer bir yöntem ise ponza taşıdır.Ponza taşını tüylerinizin olduğu bölgeye uygulamanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir