Hindistan Cevizi Yağı Faydaları Nelerdir?

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları Nelerdir?

  Son zamanlarda oldukça popüler olan hindistan cevizi yağı hayatımızın neredeyse heryerinde oldukça işimize yarıyor.Bir çok bakım ve güzellik ürünlerinin içeriğinde olan vazgeçilmez bir yağdır.Bu kadar çok kullanılmasının bir çok sebebi var.Bugün biraz hindistan cevizi yağının faydalarından bahsedicez.

  Vücudumuzun bir çok alanında değişik ve mucize gibi etkileri olan hindistan cevizi yağının faydaları saymakla bitmiyor.Öncelikle hindistan cevizi yağı hakkında kısaca bilgi vereyim.

  Hindistan cevizi yağı ham hindistan cevizinden veya kurutulmuş hindistan cevizi çekirdeğinin ekstre edilmesiyle oluşturulan oda sıcaklığında katı olan bir yağdır.Şimdi gelelim faydalarına… :))

  Hindistan Cevizi Yağının Faydaları Nelerdir?

  1. Cildi temizler ve arındırır: Hindistan cevizi yağı cildi yağlardan arındırır ve parlatır.
  2. Akne ve yaraların iyileşmesinde rol oynar: Vücutta oluşan sivilcelerin giderilmesinde oldukça yardımcı olur.İltihaplanmayı azaltır.
  3. Yüksek nemlendirici gücüne sahiptir: Buharlaşmayı yavaşlatma etkisi sayesinde vücut nemini kaybetmez.
  4. Göz altı morluklarına iyi gelir: Göz altı morluklarına ve şişliğe iyi gelir.Yüzün daha aydınlıkta olmasını sağlar.
  5. Ciltte oluşan lekeleri gidermede yardımcıdır: İçerisinde bulundurduğu E vitamini sayesinde yaraları ve lekeleri onarır.
  6. Güneşten gelen hasarı azaltır: İçerisinde E ve A vitamini bulundurur.Bu vitaminler sayesinde antioksidan etkisi gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir