Facebook İndir

Facebook İndir

   Facebook,son yılların en çok kullanılan sosyal paylaşım ağlarından birisidir.Şuan da Facebook 5 milyon kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.Size bu makale ile Facebook hakkında bilgiler sunacağız.Ayrıca en alt bölümde de indirme linkleri bulunmaktadır.

  Facebook İos ve Android cihazlarına ücretsiz olarak indirilebilmektedir.Uygulamaya webden de ulaşmak mümkündür.Uygulamayı 2004 yılında Mark Zuckerberg, ‘The Facebook’ adı ile kurmuştur.İlk kurulduğu zaman sadece Mark’ın bulunduğu üniversite olan Harwart Üniversitesinde okuyan öğrencilerin birbiri ile iletişim kurması için kurulmuştur.Ancak daha sonra uygulama gelişmiş ve tüm dünyanın kullandığı bir sosyal paylaşım ağı haline gelmiştir.

   Facebook uygulaması içinde bir çok özelliği bulundurmakta ve hayatını kolaylaştırmaktadır.Peki bu özellikler nelerdir?Hadi hep birlikte öğrenelim:

 1. Gittiğiniz bir kasabayı,tatilinizi,yaptığınız ve beğendiğiniz bir yemeği,hatıralarınızı,arkadaşlarınızı,kendi fotoğraflarınızı kısaca her şeyinizi burada paylaşabilir ve arkadaşlarınızın beğenisine sunabilirsiniz.Ayrıca takip ettiğiniz,arkadaş listenizde bulunan kişilerin paylaştığı fotoğraf ve videoları da görebilirsiniz.
 2. Paylaştığınız gönderiye arkadaşlarınızın yorum olarak ne yazdığını,kimlerin fotoğraflarınızı beğendiğini de görebilirsiniz.Sizde arkadaşlarınızın paylaştığı gönderilere yorum yapabilir veya beğenebilirsiniz.
 3. İçerisinde bulunan bir çok oyun ve uygulama ile eğlenebilirsiniz.
 4. Arkadaşlarınızın paylaştığı gönderiyi sizde profilinizde paylaşabilirsiniz.
 5. Uygulamada alışveriş yapmak da mümkün.Diğer kullanıcıların satmak istediği parçaları Facebook ile satın alabilirsiniz
 6. Yeni arkadaşlar ekleyebilir,tanıyor olabileceğiniz kişileri görebilirsiniz.
 7. Kendi profilinizi oluşturarak nerede yaşadığınızı,doğum tarihinizi,okuduğunuz okulu,mesleğinizi kısaca paylaşmka istediğiniz her bilgiyi Facebook ile paylaşabilir,dilediğiniz profil fotoğrafını koyabilirsiniz.
 8. Arkadaşlarınız ile mesajlaşabilirsiniz.İsterseniz grup sohbeti de oluşturabilirsiniz.
 9. Arkadaşlarınız ile etkileşime geçmek için dürtme özelliğini kullanabilirsiniz.
 10. Etkinlik oluşturarak katılımın daha fazla olmasını sağlayabilirsiniz.Ayrıca oluşturulmuş etkinliklere de katılabilirsiniz.
 11. 24 saat geçerli olan hikayeler paylaşabilirsiniz.24 saati tamamladığı zaman otomatik olarak silinecektir.
 12. Anket oluşturabilirsiniz.
 13. Günlük duygu durumunuzu paylaşabilirsiniz.
 14. Reklam oluşturabilirsiniz.
 15. Herhangi bir konu için sayfa açabilir ve yönetebilirsiniz.
 16. Şuan da nerede olduğunuzu paylaşabilirsiniz.Aynı zamanda arkadaşlarınızın nerede olduğunu da görebilirsiniz.

   İşte Facebook’un özellikleri…Ancak özellikler bu kadarla sınırlı değildir.Aşağıda bulunan linklerden cihazınıza indirerek özelliklerini keşfedebilirsiniz.

 Facebook İndirme Linkleri

Android için Facebook İndirme Linki

İos için Facebook İndirme Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir