Etkili Tırnak Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Etkili Tırnak Uzatma Yöntemi Nelerdir? 

   Neredeyse tüm kadınların sorunu olan tırnak uzatma konusuna değineceğiz bugün. Ne yaparsam tırnaklarımı daha kısa ve etkili bir şekilde uzatırım diye düşünmekten yorulduysanız aşağıda ki yöntemleri uygulamak size yarar sağlayacaktır. 

   Kadınlar günümüzde artık eskisinden daha çok dış görünüşe önem vermektedir.Dış görünüş deyince akla gelen konulardan biri de tırnaktır.Tırnaklarınızı uzatmak istiyor ancak uzatamıyorsanız size yardımcı olmaya geldik.Size bugün bakım tüyoları vereceğiz. 

    Bazen tırnaklarımızı uzatırız ama en ufak bir şeyde tırnaklarımız kırılır. Tırnak kırılmasını başlıca sebepleri arasında;yeterince su içmemek, vitamin ve kalsiyum eksiklikleri,dengesiz beslenmek gelmektedir.Aynı zamanda tırnak yeme, tırnak etlerini koparma gibi alışkanlıklarınız varsa bunları önlemek için kendimizi motive etmeli ve stresten uzak durmalıyız.Peki kendimizi nasıl motive edebiliriz?Tırnakları uzun kişilerin fotoğraflarını görebileceğimiz bir yere aşarak, ekran fotoğrafımız yaparak vb. Ayrıca tırnak yeme gibi bir sorununuz varsa eczanelerde acı cila olarak satılan ojeler bulunmaktadır. 

   Tırnaklarının sağlıklı bir şekilde uzamasını istiyorsan bir diğer önemli nokta ise törpüleme şeklidir. Eğer tırnaklarınızı torpülerken sivri köşeler bırakırsan bu durum tırnaklarınızın daha çabuk kırılmasına sebep olacaktır.Olabildiğince sivri köşe bırakmamaya çalışmalısınız. Ayrıca kullandığınız torpü malzemeleri de kişiye özel olmalıdır. 

   Sağlıklı tırnaklar için ojelerinizi 2-3 günde bir temizlenmeli, iki oje arasında 1-2 gün bırakmalısınız.Böylece tırnaklarınız nefes alır. Aseton ile temizlenen tırnaklardan sonra ellerin iyice sabunla yıkanması gerekmektedir. Daha sonra da krem sürmelisiniz. 

   Tırnak etlerini kesmek,toplumumuzda ellerimizin güzel görünmesi için yapılan hatalardan biridir. Oluşan kütikülleri kesmek yerine sıcak suda biraz bekletmeli sonra size iyi gelen kremi sürmelisiniz.

   Tırnakların çabuk uzaması için eller bol bol yıkanmalıdır.Ancak su ile fazla uğraşlı bir işiniz varsa her temastan sonra eller iyice kurulanmalı ve el kremi sürülmelidir.Ayrıca badem yağı, zeytin yağı, hindistan cevizi yağı, sirke, limon da tırnaklarınızın sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır. 

 Sağlıklı Tırnak Uzatma Yöntemleri

Hindistan cevizi yağı ile tırnak uzatma yöntemi:

Malzemeler:

  • Yarım çay bardağı hindistan cevizi yağı
  • 2 yemek kaşığı bal
  • 4 damla biberiye yağı 

Yapılışı:Tüm malzemeleri bir kasede karıştırın.Bu karışımı mikrodalga fırında 20 saniye ısıtın. Daha sonra bu kasenin içine tırnaklarınız karışımın içinde olacak şekilde 15 dakika bekletin. 

Sirke ile tırnak uzatma yöntemi:

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı su
  • 1 tatlı kaşığı himalaya ya da deniz tuzu
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı 
  • 1 tatlı kaşığı beyaz sirke

Yapılışı:Tüm malzemeleri bir kasede karıştırın.Tırnaklarınızı yaptığınız karışımın içine koyun. 10-15 dakika bekletin. Ardından ellerinizi ılık su ile yıkayın. 

Limon ile tırnak uzatma yöntemi 

Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı 

Yapılışı:Karışımı mikrodalgada veya ocakta hafif ısıtın. 10-15 dakika bu karışımı tırnaklar içinde olacak şekilde bekletin. 

 İşte şimdi öğrendiniz haydi uygulayın. :)) 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir