Dolgun Dudaklar için Doğal Öneriler Nelerdir?

Dolgun Dudaklar için Doğal Öneriler Nelerdir?

   Son zamanların önemli trendlerinden birisi dudakların dolgun olmasıdır.Hem cerrahi hemde doğal yöntemlerle dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.Eğer doğal yöntemlerle dudaklarınızın dolgun olmasını istiyorsanız tam da olmak istediğiniz yerdesiniz demektir.Bugün başlıktan anlaşıldığı gibi dolgun dudaklara bıçak altına yatmadan doğal yöntemlerle nasıl sahip olabilirsiniz bu anlatacağız.

  Kimi insanın dudakları doğuştan dolgunken kimisinin dudakları da dolgun değildir.Ancak bazen dolgun dudaklar bile zaman içinde sıkılığını ve dolgunluğunu yitirir.Bu gibi durumlarda doğal yöntemler devreye girmektedir.Hayalinizi canınız acımadan herkesin evinde bulunan karışımlarla gerçekleştirebilirsiniz.

   Öncelikle dolgun dudaklara sahip olmak için dudaklarınızdaki ölü deriyi temizlemelisiniz.Yumuşak başlıklı bir fırça ile dudaklarınızda bulunan ölü deriden arınabilirsiniz.Bu işlem sayesinde deriler pul pul dökülecektir.Ayrıca dudaklarınızdaki kan dolaşımını hızlandıracaktır.

   Eğer sürdüğünüz rujlar ile dudaklarınız dolgun gözüksün istiyorsanız dudak kalemi,vazelin ile de bunu yapmak mümkün.Kendi ten renginizin bir ton açığını dudak çevrenize uygulayarak dudaklarınızı olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz.Ayrıca dudaklarınıza gölge ekleyerek de dudaklarınızı dolgun gösterebilirsiniz.Bunun için kullanmanız gereken sadece kaşınıza ve gözünüze uyguladığınız kalemlerdir.Dudağınızın alt bölümüne uygulayabilirsiniz.

    Sürdüğünüz rujların rengini gözden geçirmelisiniz.Koyu renkte rujlar kullanmak yerine daha açık tonda rujlar,likitler kullanarak da dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz.Ayrıca uyguladığınız rujun rengine göre dudak kalemi kullanarak da dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

   Peeling olarak ne kullanabilirim diyenler için ise;

  1. Kabartma tozunu;hindistan cevizi yağı,badem yağı veya zeytinyağı ile karıştırıp dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.
  2. Nane yağı mucizesi ile dudaklarınızı dolgunlaştırmak mümkün.Biraz nane yağını dudaklarınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz.Ancak uygulama sırasında yanma gibi durumlar olabilir.Hafif yanma olduğu zaman korkacak bir şey olmadığına emin olabilirsiniz.Ancak dudaklarınız şiddetli bir şekilde yanıyorsa hemen su ile yağı durulayın.
  3. Tarçın yağı da nane yağı kadar etkili ve bilinen yöntemlerden biridir.Biraz tarçın yağını dudaklarınıza masaj yaparak uygulayın.Bu masaj sayesinde dolgun dudaklara sahip olun.
  4. Son olarak da bal.Bir miktar balı fırça yardımı ile dudaklarınıza uygulayın.Ancak bu uygulamayı sert bir şekilde uygulamak yerine yavaş ve nazik bir şekilde uygulamak sizin yararınıza olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir