Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir? 

 Dış görünüşümüzün en önemli parçası dişlerimizdir.Dişlerin beyaz olmasını herkes ister.Ancak bazen dişler ne kadar fırçalarsak fırçalayalım beyazlamaz. 

   Dişlerin sürekli sarı olması insanlarda özgüven eksikliğine sebep olmaktadır. Peki dişlerimizin beyaz olması için neler yapmalıyız?

Gün içinde dişlerinizi en az 2 kez düzenli bir şekilde fırçalamak,kullandığınız diş macunu ve diş fırçası da dişleriniz beyaz olması için önemlidir.Bunların dışında kullanılan bazı kürler bulunmaktadır.Bunlardan bir kaçı;

En çok bilinen yöntemlerden birisi limon ve karbonat karışımıdır.Bir kaseye bir çay kaşığı karbonatı koyun içine de limonun suyunu sıkın ve karıştırın.Ardından diş fırçası ile bu karışımı dişlerinize sürün. Asit dengesini sağlamak amacıyla haftada 1-2 kez uygulamanız yeterli olmaktadır.

   Diğer bir yöntem ise sadece karbonattır. Diş fırçasını ıslatın ıslattığınız diş fırçasına biraz karbonat koyun ve dişlerinizi fırçalayın.Yine bu yöntemi hafta da 2-3 kez uygulamanız yeterli olur. 

   Ayrıca evde kullandığınız sofra tuzuyla dişlerinizi fırçalarsanız da dişleriniz hem beyazlar hemde temizleniyor.

     Adaçayı,karbonat ve tarçın üçlüsü de dişlerinizi beyazlatmanın başka bir yöntemidir.Bu karşımda karbonat dişleri beyazlatırken Adaçayı ve tarçın da bakterileri öldürmektir.Bu kürü yapmanız için önce dişlerinizi fırçalayın.Daha sonra adaçayını küçük parçalar haline getirin diğer karışımları da adaçayının içine karıştırın ve dişlerinize uygulayın.

    Son olarak vereceğimiz diğer bir kür ise sirke,karbonat ve tuz üçlüsüdür. Tuz ve karbonatın dişlerde ki etkisini yukarıda ki kürlerde görmüşsünüzdür.Sirke ise diş minesinde bulunan sarı lekeleri giderir.Bu üçlüyü bir kaseye alın ve dişlerinize uygulayın. :)) 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir