Dermapen Nedir?

Dermapen Nedir, Nasıl Yapılır,Neden Kullanılır? 

    Dermapen, cilt yenileme tedavisi için kullanılan bir yöntemdir.

  Dermapen,cildin epidermis tabakasına zarar verilmeden cildin derinliklerine kadar etki eden, bir çok cilt sorununun çözümü olarak kullanılan bir uygulamadır.Uygulama dermapen cihazı ile yapılıyor. Cihazın başlığında küçük boyutlarda iğneler bulunuyor. Cihazın çalışması ile dermapen uygulanacak kişinin yüzüne iğneler titreşerek gezdiriliyor. 

 Dermapen Uygulamasının Kullanım Alanları:

  • Cilt yenileme, 
  • Cilt yaşlanması için tedavide, 
  • Cilt gençleştirme de, 
  • Saç tedavisinde, 
  • Cilt lekelerini tedavisinde, 
  • Cilt çatlaklarının tedavisinde, 
  • Sivilce izlerinin tedavisinde 

Kullanılmaktadır. 

  Uygulama yapılırken az mikatarlarda ağrı hissedilmektedir.Uygulama sonrasında ise kızarıklık, şişlik vb. yan etkiler görülmektedir. Bu yan etkiler bir kaç gün içerisinde geçecektir. Uygulama sonrası güneş koruyucu krem sürülmelidir.

Dermapen Uygulaması Nasıl Yapılır? 

   Öncelikle cilt temizlenir.Daha sonra acıyı en az indirmek amacıyla lokal anestezi uygulanacak krem cilde sürülür ve beklenir. Tedavi şekline göre iğne seçilir. Tedaviye uygun madde ile birlikte işlem uygulanmaya başlanır.

   Uygulama 3-6 seans arasında sürer. Senede 1 kez yapılmaktadır.

Dermapen Neden Uygulanır? 

  Cilt lekeleri, akne izleri vb. durumlardan bıkmış birisi dermapen uygulaması yapıldıktan sonra etkisini görmeye başlar. Cilt iyileşmeye başlar ve kendini yeniler. Kollajen miktarı azalmış olan kişinin bu miktarını çoğaltır.Dermapen uygulaması vücudun neredeyse her yerine uygulanır. Kişinin dermapen uygulatacağı yere göre dermapen başlığı seçilir. Her bölgeye göre değişik başlıklar bulunur. 

   Dermapen uygulaması her dönem yapmaktadır. Ancak kışın yapılacak olan dermapen uygulaması sizin için daha iyi olucaktır.Çünkü yazın yapılan dermapen uygulamalarında sadece güneş kremi yeterli olmamaktadır. Aynı zamanda şapka gibi aksesuarlar kullanılmalı ayrıca gölge olan yerlerde bulunulmalıdır.Güneşin yüzünüze fazlaca geldiği yerlerde bulunulursa yüzde tahribat oluşma riski olmaktadır. 

  Dermapen uygulaması tek başına uygulanacağı gibi Mezoterapi ile de kombine edilebilmektedir. Tek başına uygulandığında da etki büyük olmaktadır ancak kombine olarak yapılırsa daha hızlı ve güzel sonuçlar alınmaktadır. 

  Dermapen uygulaması yapılan yere göre değişmekle birlikte genel olarak ortalama senas fiyatı 300 TL olarak görülmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir