Dermamelan-Cosmolan Nedir?

Cosmelan-Dermamelan Nedir? 

   Son dönemin oldukça sık kullanılan işlemlerinden biri cosmolan-dermamelan uygulamasıdır.Dermamelan uygulaması derride bulunan melanin pigmentini azaltarak leke oluşumunu baskılayan leke tedavisinde etkili olan bir peeling yöntemidir. 

   Cosmelan uygulaması derinin rengini açarak etki göstermektedir.Deride oluşan koyu renkli lekeleri enzimleri baskılayarak cildi beyazlatmaktadır. Kişiye özel uygulanan bu uygulama içerisinde maske ve krem olacak şekilde iki ürün bulunmaktadır. Öncelikle maske tüm cilde uygulanır. Maske doktorun belirlediği saate göre ciltten alınmaktadır. Daha sonra ılık su ile durulanmaktadır. Bu uygulama sonrasında devam kremi uygulanmaktadır. Krem günlük olarak uygulanır. 

  Cosmelan uygulamasının bir çok avantajı vardır. Bu avantajlardan bazıları;

-Her cilt tipine her mevsim de uygulanabilir. 

-İçerisinde soyucu asit bulunmaz. Yan etkisi azdır. 

-Yara oluşturmaz. İyileşme süresi yoktur. 

  Cosmelan uygulaması tedaviye başladıktan 1 hafta sonra etki göstermeye başlamaktadır. Lekelerin koyuluğu tedavi süresini etkilemektedir. Cildinizde yaşlılığa bağlı lekeler, sivilce lekeleri, derideki koyu lekeler gibi durumlarda dermamelan etkilidir. Bacaklara, boyuna, ellere, karına, yüz ve dekolte bölgelerine uygulanmaktadır.

  Tedavi uygulanmaya başladıktan sonra cilt bir miktar kızarmaktadır.48 saat içinde kaşınma hissedilebilir. Yanma, sıcaklık hissi olması muhtemeldir. 48 saat sonrasında bulgular iyileşecektir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir