Deprem Bilgi Sistemi İndir

Deprem Bilgi Sistemi İndir

  Deprem Bilgi Sistemi,depremin nerede olduğunu öğrenmek için Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan bir uygulamadır.Uygulama ücretsiz olarak indirilebilir. 

Bu sistem,bulunduğunuz bölgenin fay hatlarını, en son nerede deprem olduğunu, şiddetini, bulduğunuz bölgedeki geçmiş depremleri öğrenmek için geliştirilmiş bir uygulamadır. 

  Uygulama sadece Android telefonlarda kullanılmaktadır. Uygulamayı indirdikten sonra konumuzunu açıp uygulamaya izin verilmesi gerekmektedir.Aksi takdirde bulunduğunuz bölgenin geçmiş deprem öykülerini görmeniz olanaksızdır.

  Uygulamayı aşağıdaki linkten indirdikten sonra karşınıza en son depremler, deprem tarihçesi, deprem oldu, deprem geçmişi şeklinde 4 ana başlık çıkacaktır. 

   En son depremler başlığında, Türkiye’de gerçeklesen en son depremler gösterilmektedir.Depremin nerede olduğunu,tarihini, saatini, derinliğini, enlem ve boylamını ve şiddetini göstermektedir. 

   İkinci olarak gösterilen başlık yani deprem tarihçesinde ise seçilen bölgede toplam kaç tane deprem olduğu hem adet olarak hemde kırmızı noktalar ile gösterilmektedir. Ayrıca seçilen bölgenin fay hatları da kırmızı bir çizgi ile belirtilir.

 

  Üçüncü olarak gösterilen deprem oldu başlığında ise şiddeti 2 ve üzeri olan güncel depremler sıralanmaktadır. Ayrıca gösterilen deprem bölgelerinin üzerine tıklayarak depremi nasıl hissettiğinizi bu sistemi bildirebilirsiniz. 

   Son başlık olarak gösterilen deprem geçmişinde ise bulunduğunuz bölgede toplam kaç tane deprem olduğunu, koordinatları ve fay hatlarının nereden geçtiğini görebilirsiniz. Ancak bu kısmın çalışması için konum bilgilerinizin açık olması gerekmektedir. 

Deprem Bilgi Sistemi İndirme Linki

Android için Deprem Bilgi Sistemi İndirme Linki  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir