Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Cilt Nasıl Beyazlatılır?

  Bir çok kişide güneş lekeleri,ağda,epilasyon vb. durumlardan dolayı olarak ortaya çıkan kararmalar artık bugün büyük bir sorun haline geldi.Kadınlar artık cilt beyazlatmak için çeşitli yöntemler arıyor.Bizde bugün size bazı öneriler sunmak için buradayız.

  Cilt kararmalarını büyük bir sorun haline getirmeden düzeltmek oldukça kolay.Doğal kürlerle ya da beyazlatıcı kremler ile artık bu sorun ortadan kalkabiliyor ve sorun ifade etmiyor.

Öncelikle cilt bazı nedenlerden dolayı koyulaşır,kararır.Bu nedenler başlıca;güneş,sigara,alkol,çevre kirliliği,kozmetik ürünler,ağda,epilasyon gibi bir çok nedenden dolayı cilt koyulaşmaktadır.

 Günlük hayatta sık sık karşımıza çıkan beyazlatıcı kremler ise önerilmemektedir.İçerisinde bulunan kimyasal maddelerden dolayı ayrıca fiyatının oldukça yüksek olması bu kremleri önermememizin başlıca sebeplerindendir.İlk başta kullanılan hızlı bir şekilde cildi beyazlatan bu kremler biz fark etmesek de derimizde geri dönüşü olmayan sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir.

  Kremleri kullanmak yerine vereceğimiz doğal yöntemler işinize yarayacak ve bu sorun ortadan kalkacaktır.Üstelik doğal yöntemlerin maliyeti çok daha düşüktür.

 Ayrıca bol su tüketmek,düzenli beslenmek,düzenli spor yapmak,cildinizi nemli tutmak cildin canlı ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır.Bunların dışında size vereceğimiz bazı maskeler,kürler mevcut.adi gelin hep birlikte öğrenelim. 🙂

Yoğurt Maskesi

Yoğurtun oluşum aşamasında bulunan süt içinde buluna laktik asit cildi beyazlatıcı etkiye sahiptir.Uygulama yapacağınız alana göre oranları büyültüp küçültebilirsiniz.

Malzemeler:

1 yemek kaşığı yoğurt

2 yemek kaşığı yulaf ezmesi

1 tatlı kaşığı limon suyu

Yapılışı:

Tüm malzemeler macun haline gelene kadar iyice karıştırın.Daha sonra beyazlatmak istediğiniz bölgeye sürün ve 15 dakika bekleyin.15 dakika sonra ılık su ile durulayın.

Un Maskesi:

  Un ciltte bulunan yağı almaktadır.Bir miktar unu macun haline gelene kadar ılık su ile karıştırın.Daha sonra kararmanın olduğu yere uygulayın.20 dakika sonra ılık su ile durulayın.

Patates Maskesi

Büyük boy patatesi yuvarlak olacak şekilde kesin.Dilerseniz direk kestiğiniz patatesleri kararmanın olduğu yere uygulayabilirsiniz ya da bu patatesleri ezdikten sonra da kullanabilirsiniz.Bu işlemi günde 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

Limon 

Limon içerisinde bulundurduğu asidik özelliği ile cilt kararmalarını iyileştirmektedir.Yapmanız gereken sadece 1 limonu alıp ortadan kestikten sonra kararmanın olduğu yere hafif sıkarak iyice ovmak.Böylece kararmadan eser kalmayacak.

Aloe Vera

Bu işlemi yapmak için bir aloe vera yaprağını ortadan ikiye kestikten sonra jel kısmını kararmanın olduğu yere sürmek.Her gün bu işlemi içiniz rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Pirinç Unu ve Süt Maskesi

Cilt beyazlatmada birebir bir maskedir.2 yemek kaşığı pirinç ununa macun haline gelene kadar süt ekleyin.Daha sonra kararmanın olduğu yere uygulayın.Macun tamamen kuruyunca ılık su ile yıkayın.Uygulamayı haftada 2 ve 3 kez yapabilirsiniz.

Not:Yukarıda bulunan maskeler her cilde uygun olmayabilir.Bu maskeleri uygulamadan önce bir dermotologtan yardım almalı,cilt türünüzü iyi bilmelisiniz.Ayrıca hassas ciltler bu maskeleri uygulamadan önce doktorunuza danışmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir