Blender İndir

Blender İndir

      Animasyon yapmak,3D oluşturmak istiyorsanız Blender size uygun bir uygulamadır.

    Blender;modelleme yapmak,animasyon ve simülasyon oluşturmak,birleştirmek,3D ve 2D video oluşturmak,video düzenlemek üzere kurulmuş ücretsiz bir uygulamadır.İçerisinde bulundurduğu kapsamlı özellikler sayesinde modellerinizi yaratmayı, dönüştürmeyi, şekillendirmeyi,düzenlemeyi kolaylaştırır.

     Heykel gibi bir model oluşturduğunuz zaman keskin çizgiler oluşturmaz.Ayrıca model oluştururken size birden fazla imkan veriyor.Bunlardan bir kaçı;20’den fazla fırça tipi,modelinizi düşük çözünürlükte değil yüksek çözünürlükte oluşturmak,düzeltmek istediğiniz bir durumu anında düzeltmek veya kaldırmak gibi birden fazla olanak sunar.

      Acemi ve ileri düzey kullanıcılar için arayüz özelleştirebilir.Videolarınızı istediğiniz renk boyutunda düzenleyebilir,videolarınızı kesebilir ve maskeleyebilirsiniz.

      Blender da birden fazla program desteği bulunmaktadır.Bunlar;

  • Görüntü
    JPEG, JPEG2000, PNG, TARGA, OpenEXR, DPX, Cineon, Radiance HDR, SGI Iris, TIFF
  • Video
    AVI, MPEG ve Quicktime (OSX’te).
  • 3D
    Alembic, 3D Studio (3DS), COLLADA (DAE), Filmbox (FBX), Autodesk (DXF), Wavefront (OBJ), DirectX (x), Lightwave (LWO), Hareket Yakalama (BVH), SVG, Stanford PLY, STL, VRML, VRML97, X3D.        şeklindedir.

       Simülasyon oluştururken kullandığınız ateş,su,duman oldukça gerçekçidir.Modelinizin saçlarını rüzgarda savrulurken bile görebilirsiniz.Modelinizin kıyafetlerini siz seçebilirsiniz.Oluşturduğunuz simülasyona yağmur,rüzgar gibi doğa olayları ekleyebilirsiniz.

 Blender İndirme Linkleri

Windows İçin Blender İndirme Linki

Mac için Blender İndirme Linki

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir