Baş Ağrısına Doğal Çözümler Nelerdir?

Baş Ağrısına Doğal Çözümler Nelerdir? 

   Neredeyse herkeste sık sık oluşan baş ağrısı bir çok nedenden dolayı olabilmektedir. Migren, ilaçlar, kronik hastalıklar, stres, beslenme şekli, sıvı alımı gibi bir çok nedenden dolayı baş ağrısı sorunu yaşayabilirsiniz.

  Baş ağrısı yaşayan çoğu birey direk ilaç içmeye yönelmektedir.Ancak sürekli ilaç kullanmak sağlıklı bir durum değildir. Baş ağrısı kronik bir rahatsızlık haline gelirse ve sürekli ilaç içilirse bir basamaktan sonra bu içtiğiniz ilaçlar size fayda etmeyecektir. Bunun yerine baş ağrısını geçirmek için farklı çözümler bulabilmelisiniz. 

  Öncelikle gün içerisinde yeterli miktar da alınmayan sıvı baş ağrısının başlıca sebeplerinden biridir. Bunun için gün içerisinde 2-2.5 lt su içilmelidir.Dengeli ve sağlıklı beslenilmelidir.Ayrıca baş ağrısı yaşadığınız zaman ılık su ile banyo yapmak hafifletecektir.Sigara, alkol gibi bağımlılıklar baş ağrısını daha da artıracaktır bu yüzden bu maddelerden uzak durulmalıdır. 

  İçerisinde kafein bulunan içecekler baş ağrısına iyi gelmektedir. Bu yüzden aşırı kaçılmaksızın gün içinde 1-2 fincan kahve baş ağrınıza iyi gelecektir. Yoğun kokular bulunan ortama girmek ve sık sık parfüm sıkmak baş ağrısını çoğaltır. Bu ortamlardan uzak durmalısınız. Başınızın ağrıdığı bölgeye göre yapılan masaj baş ağrısını iyi gelmektedir. Migren yaşadığınız durumlarda karanlık ve sessiz bir ortamda durmak baş ağrınızı hafifletecektir. 

Doğal Yöntemler 

Elma Sirkesi

2 çorba kaşığı elma sirkesi ve 1 bardak ılık suyu bir kapta karıştırın. Bu hazırladığınız karışımı yavaş bir şekilde için. Baş ağrısını hafifletecektir.

Limon suyu

1 bardak suyun içine yarım limon suyu sıkın. Bu içeceği gün içerisinde 2 kez tüketmek baş ağrısını geçirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir